+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Газетні заголовки рясніють новинами про будівельні афери. Звісно ж ця інформація вбиває довіру до компаній-забудовників. Тому більшість людей, котрим потрібно купити житло звертаються до ріелторів з проханнями знайти гідну квартиру, яку продає господар.

Більшості покупців здається, що такий шлях купівлі житла набагато безпечніший. Однак не все так просто, як здається на перший погляд. Аферистів та недобросовісних осіб вистачає і серед господарів. Для того, аби не потрапити у квартирний капкан при виборі квартири слід бути обачними та користуватися простими правилами купівлі нерухомості з рук господаря.

Як уникнути неприємностей та не розчаруватися у придбаному житлі?

Ризик залишитися ошуканим покупцем значно зменшується, якщо в справі буде залучена ріелторська компанія. Ріелтори нюхом чують афери та шахрайство. Більшість з них володіють набутими знаннями про квартирні махінації. Та й шахраї-господарі з такими організаціями рідко хочуть мати справу, оскільки професіонали одразу запідозрять шахрайство. Єдиний мінус ріелторських послуг – ціна за роботу. ЇЇ вартість становить від 5 до 10 % від суми покупки. Але якщо вже ризикувати шляхом економії на ріелторських послугах, то слід уважно вивчити всі можливі перешкоди безтурботного проживання у придбаній квартирі, які чатують на кожному кроці.

З яким господарем краще не мати справи?

Спеціалісти радять добре вивчити те «чим дихає» господар квартири. Корисно звертатися до органів опіки за місцем проживання господаря. Вам слід подати запит про те чи вважається людина, яка продає квартиру дієздатною. Адже недієздатні особи не мають права продавати житло. І така покупка може принести покупцю цілу низку проблем. Якщо власник квартири бодай якось причетний до психоневрологічних та інших подібних закладів за винятком роботи в таких місцях – тікайте не озираючись! Купівля майна в таких людей може оскаржуватись у суді. І Ви залишитесь без нічого. Наступний розглянутий пункт звучатиме трішки моторошно. Всі ми поважаємо стареньких дідусів та бабусь. Їхня доброта розчулює та викликає довіру. Але якщо така людина похилого віку має слабке здоров'я, то вона не навмисно може завдати Вам велику шкоду. Документи оформлюються кілька місяців, і за цей час людина старшого віку може померти. І покупець залишиться і без квартири і без завдатку.

Які ще небезпеки закладені у купівлі квартири в господаря?

Якщо продавець не хоче пред'являти документи на квартиру в оригіналі – це ще один сигнал для сумнівів у його чесності та приязні. До речі, про приязність. Заздалегідь поспілкуйтеся зі своїми майбутніми сусідами. Вони можуть стати найважливішими інформаторами щодо того скільки разів продавалася квартира. А якщо це ставалося дуже часто, то це ще один привід для того, аби насторожитись. Хтозна, а може житло ставало предметом судової тяганини? З таким майном краще не мати справи, адже на нього міг накладатися арешт. Для чого Вам ці неприємності?

Детально розглянувши питання купівлі житла в господаря можна дуже і дуже сильно злякатися, адже під час цієї операції дехто залишається ні з чим. Ви можете витратити багато часу, сил та коштів на бандитів та аферистів або ж Вам просто не пощастить. А для чого цей ризик? Найкращий варіант – купівля житла від авторитетного забудовника.

 

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber