+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Податок на нерухомість в Україні - хвора тема для країни. Вже більше трьох років навколо цієї теми точаться палкі суперечки.

Впроваджений в 2014 році податок не приніс бажаного успіху, так як його платили не більше 40 тисяч чоловік. Це пояснюється тим, що даний законопроект передбачав багато пільг. Таким чином, переважна більшість населення змогло виключити себе з бази оподаткування.

У 2016 році Верховна Рада України прийняла новий законопроект про податки на нерухомість. Згідно із законопроектом, обкладатися податком буде не тільки житлова площа. Тепер, оподаткуванню підлягають і нежитлові приміщення. Рішення за розміром ставки податки будуть приймати місцева влада. В їх обов'язки також увійде оцінка платоспроможності громадянина і надання йому пільг в разі необхідності.

 

Нові податки на нерухомість в 2016 році передбачають збільшення ставки на 2-3% від розміру встановленої державою мінімальної зарплати за квадратний метр. В даний момент це складає трохи більше 40 гривень.

Варто відзначити, що пільги для невеликих будинків залишаються в силі. Наприклад, громадяни, житлова площа яких не перевищує 120 квадратних метрів звільняються від сплати податку.

За попередніми розрахунками, оподаткуванню без урахування «пільгової» площі підлягають більше 300 тисяч квартир і будинків. А це в кілька разів перевищує кількість платників податків до прийняття даного закону.

Як вже зазначалося вище, обкладатися податком буде не тільки житлова, а й нежитлова площа. Якщо говорити про будинок в передмісті або в селі, то оподаткуванню підлягають і всі прибудови на території власника. Наприклад, гараж або сарай.

 

Пільги для невеликих житлових площ збереглися, а ось в деяких випадках передбачено скасування пільг. Йдеться про промислові, складські і сільськогосподарські споруди. За підрахунками Міністерства фінансів в країні налічується понад 5 мільйонів квадратів промислових і складських приміщень.

Володарям великих квартир доведеться додатково «платити за розкіш». Новий закон про оподаткування передбачає додаткову ставку в розмірі 25 000 гривень для всіх квартир і приватних будинків, площа яких перевищує 300 і 500 квадратів відповідно. За фактом, власникам великої житлоплощі доведеться платити в три рази більше.

 

Українцям і раніше доводилося платити податок на нерухомість. У січні 2013 були внесені істотні поправки в податковий кодекс. Виходячи з норм даного законопроекту всі громадяни володіють житловою нерухомістю повинні обкладатися податком. Однак, законопроект виявився неспроможним і влітку того ж року ВР звільнила українців від сплати.

 

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber