+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Площі більшості новобудов, які будуються сьогодні, не повністю призначаються під використання в якості житлових приміщень. Досить часто забудовники сучасних комплексів можуть виділити цілий перший поверх під комерційні цілі.

Площі такого типу користуються великим попитом у трьох сторін: в них часто зацікавлений сам забудовник, також вони можуть бути популярними у покупців й орендарів. Адже, за наявності хорошої інфраструктури дане приміщення можна використовувати під бізнес будь-якого типу. Досить часто тут відкривають невеликі офіси приватних фірм, магазини, бутіки та салони краси. У першу чергу все залежить від кварталу, в якому розташована новобудова.

Приміром, в будинках елітного типу, перший поверх займають приміщення, облаштовані до поліпшення внутрішньої інфраструктури комплексу в цілому. Це можуть бути різні салони краси, масажні кабінети, ресторани, бутіки та інші. У спальних районах відкривають продуктові магазини, невеликі перукарні та офіси. Найчастіше в цьому випадку нежитлові приміщення залишаються у розпорядженні забудовника і здаються ним в оренду.

Найчастіше співвідношення проданих площ та орендованих становить 50:50. Також досить часто буває й таке, що люди купують дані приміщення для їх подальшої оренди. Ще одним досить поширеним варіантом є покупка приміщень жителями даного комплексу. Це робиться з метою безпосередній близькості місця ведення бізнесу та місця проживання. За деякими даними, власниками 4/5 нежитлових приміщень стають самі мешканці новобудов. Це обумовлено тим, що багато забудовників надають знижки і пільгові умови покупки своїм уже сформованим клієнтам.

Але найважливішим умовою для введення в експлуатацію приміщень даного типу є фіксація статусу приміщення ще на етапі планування, в документах БТІ. Якщо не виконати цю умову, згодом змінити статус буде досить проблематично.

Також відкриваючи той чи інший спеціалізований заклад дуже важливо дотримуватися всі стандарти, встановлені законодавством. Приміром, у житлових будинках не можна відкривати нічні клуби і казино, також дана заборона стосується і виробничих цехів. А для того щоб відкрити заклади, дозволені законодавством необхідно просто подбати про дотримання санітарних норм, а також про належну звуко і вологоізоляції.

 

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber