+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Про красу Чернівців сказано та написано неймовірно багато слів. Але тільки побувавши в цьому своєрідному місті можна оцінити всю його велич, красу та неймовірну архітектуру, більшість екземплярів якої дісталися чернівчанам від епохи Австрійської імперії, доби розквіту будівничого ремесла.

Але захоплюватися міськими пейзажами як турист та жити в Чернівцях – дві різні речі. І для тих, хто встиг закохатися в культурний центр Буковини у нас є кілька важливих пунктів щодо нерухомості.

 

Старовинні будинки. Для чого вони?

 

В центрі міста є багато зразків так званого старого фонду. Це будинки зі своєрідним плануванням. Вони вирізняються не тільки відреставрованими фасадами та приємним зовнішнім виглядом, а й високими стелями, відповідними вікнами та ще безліччю дрібниць, які мають значення. Здавалося б, висота стін приблизно чотири метри та відповідні високі двері – це чудова диковинка, яка нагадує нам про панську розкіш. Але на практиці – це всього лише незручності в опалювальний сезон, адже ми добре знаємо закони фізики – тепло піднімається вгору, тому досягнення потрібної температури – не легке завдання для господаря. Крім цього, хоча австрійці будували на совість, все-таки стара будівля – це стара будівля. І нічого не вдієш. Питання капітального ремонту може виникнути уже через рік після покупки.

 

Хочеться повернутися до теми дверей та вікон. Якщо господар планує їх поміняти, він повинен бути готовим до того, що під час демонтажу можуть виникнути труднощі. Якщо пройом потрібно розширювати на якийсь сантиметр, то один зайвий удар може зробити це розширення надто великим. Річ у тім, що варто лише зачепити одну цеглину, як посиплеться пів стіни. Технологія будівництва австрійців передбачала довговічність, проте не передбачила жодних маніпуляцій з вікнами та дверима. Вікна в старих будинках здебільшого аркового типу. Ви пробували дізнаватися ціну великої аркової конструкції в магазинах метало пластикових виробів? Вони можуть коштувати на 30-40% дорожче, ніж звичайні прямокутні вікна. Тому спробуйте зважити всі «за» та «проти» перед покупкою старовинного, а тому не дешевого будинка.

 

Сучасне будівництво

 

Новобудови в місті Чернівці масово почали продаватися всього кілька років тому. І сьогодні у затишних, просторих, сучасних квартирах з усіма зручностями, відмінним плануванням, розвинутою навколишньою інфраструктурою та іншими перевагами живуть тисячі щасливих сімей. Купуючи старий будинок, Ви купуєте житло собі, купуючи нову квартиру, Ви отримуєте житло для кількох наступних поколінь. Вибір за Вами!

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber