+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Купівля квартири в новому будинку є святковою подією, яку в різних країнах і регіонах відзначають по-різному. Крім того, існує маса забобонів, дотримуючись яких, новосілля необхідно супроводжувати певним обрядом.

У багатьох країнах СНД, в першу чергу, в квартиру пускають кішку. Прийнято вважати, що там де лягає кішка треба ставити ліжко. У деяких регіонах на ніч залишають півня у будинку, щоб розігнати всю нечисть. Купівля нової квартири супроводжується подібними обрядами і в інших країнах.

Італійці в північній частині країни відзначають новосілля досить стримано, пригощаючи сусідів ароматною кавою та солодощами. На півдні Італії прийнято в'їжджати в квартиру з мітлою, оливковою олією і кухонною сіллю. Першим в житло входить глава сім'ї, і переступивши через поріг, тричі кидає сіль через ліве плече, а мітла необхідна для очищення будинку від нечисті і негативної енергії. Нерідко, в регіонах України гості кидають через поріг монетку, щоб привернути багатство і достаток у будинок. Грошовий подарунок на новосілля, навпаки, вважається поганою прикметою.

Купівля квартири з ремонтом в США відзначається без особливих забобонів: гості і сусіди дарують новоселам подарунки у вигляді теплих страв домашнього приготування або іншими подарунками «теплої» тематики (пледи, кухонний посуд для  гарячих страв, тематичні сувеніри і т. п.).

Народні прикмети

У багатьох регіонах нашої країни прийнято вважати, що незаміжнім дівчатам, в першу ніч в новому будинку, обов'язково повинен присниться її суджений. Так, перед сном, дівчина повинна вимовити: «на новому місці наснись наречений нареченій». Якщо образ судженого уві сні чіткий, то дівчині судилося вийти заміж один раз, в іншому випадку, прийнято вважати, що дівчина буде кілька разів виходити заміж. Також є прикмета для неодружених чоловіків. Прийнято вважати, що перша жінка, яка увійде в квартиру після новосілля, стане майбутньою тещею неодруженого новосела.

Купівля квартири під ключ, згідно з народними прикметами, повинна супроводжуватися в'їздом або святкуванням новосілля в Семенів день. Прийнято вважати, що новоселів в цей день оберігають якісь Вищі сили, а також допомагають їм у майбутньому справлятися з різними життєвими труднощами.

 

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber