+38 (050) 374-00-74
+38 (050) 978-51-00 (Viber)

Електрична лампочка, по праву, вважається великим відкриттям людства. Адже світло для людей - це вкрай важливо. Ще 6000-4000 років до н.е. люди користувалися освітлювальними пристроями, що працюють на нафті.

Такі лампи знаходили в Межиріччі, Єгипті, Стародавній Греції, Індії. На Русі світло з'явивилося в IX-X. Це були масляні світильники, які знаходили в Києві і Новгороді. Коли ж з'явилася перша електрична лампочка, то це був справжній прорив. У XIX столітті Василь Петров презентував світу можливості електричної дуги, що згодом призвело до ідеї створення електричної лампочки.

У XXI столітті ми маємо різні види лампочок, одним з яких є енергозберігаючі лампи. Як правило, всі новинки мають ряд незаперечних переваг. Не стали винятком і енергозберігаючі лампи, які вигідно використовувати бо:

  • вони характеризуються високою світловіддачею, яка перевершує звичайні в 5 разів, відповідно, забезпечує меншу витрату;
  • гарантує зниження навантаження на електропроводку;
  • термін служби в 5-15 разів довше;
  • низька тепловіддача, що розширює сферу їх застосування;
  • рівномірний розподіл світла, тому тіні в кімнаті відсутні;
  • можливість вибору світла. Залежно від інтер'єру квартири можна вибрати три варіанти подачі світла.

Як вибрати енергозберігаючу лампу?

Щоб чудо-лампочка прослужила довго і задовольняла запити мешканців квартири, фахівці радять брати до уваги наступні нюанси при покупці лампи:

  • потужність;
  • габаритні розміри, тип цоколя і рефлектора, форма лампи. Лампочку потрібно підбирати під форму і габарити люстри або іншого освітлювального приладу.

Якщо людина не знає, як вибрати енергозберігаючу лампу, то вона може звернутися до продавця або консультанта магазину, який завжди порекомендує найбільш оптимальний варіант.

Як утилізувати енергозберігаючу лампу?

Дана новинка прослужить довго, але після виходу з ладу, потрібно правильно її утилізувати. Як відомо, такі лампи містять невелику кількість ртуті, тому просто викинути на сміття не можна. Її потрібно покласти в герметичний пластиковий пакет і здати в спеціальний пункт прийому.

Якщо ж лампочка отримала пошкодження, то ні в якому разі не потрібно викидати осколки, а знову ж таки, має бути правильна утилізація залишків.

Читайте також: Люстра – головне джерело світла у квартирі.

Отримати
консультацію
зв'язатись з нами в месенджері online
Написати в Viber Написати в Viber